Co to jest badanie wydolnościowe?


Zadzwoń i zapisz się na badanie!

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu badań wydolnościowych z zastosowaniem ergospirometrii oraz pomiarze stężenia kwasu mlekowego. Jest to jedyny bezpośredni pomiar wydolności wykorzystywany zarówno przez sportowców wyczynowych, amatorsko trenujących, jak i osoby odchudzającej się. Podczas badania określamy ilość tlenu i CO2, oraz przepływu powietrza, co pozwala na wyznaczenie zakresów pracy treningowej.

Image

VO2

Jest to pomiar zużycia tlenu!

O czym świadczy?

Poziomie zdrowia 

Ilości energii jaką możemy zużywać

Potencjale biologicznym

Poziomie formy sportowej

Ewentualnych problemach zdrowotnych

Jak testujemy

Testy wykonujemy na bieżni mechanicznej, rowerze badanej osoby lub w terenie.


Trening personalny z EMS
Image

Co otrzymasz 

Podczas badania określamy m.in. następujące parametry:

VO2max

Strefy HR, mocy i prędkości

Poziom metabolizmu tłuszczy

Konsultacje z fizjologiem

Trenujesz, ale nie wiesz czy z właściwą intensywnością, my określimy twoje parametry!


Masz pytania? Zadzwoń a my odpowiemy.

Strefy treningowe


Podczas badania strefy intensywności treningowych są określane na podstawie zmian stężenia O2, CO2 i przepływu powietrza. Daje nam to gwarancję prawidłowości wyznaczonych stref HR, mocy i prędkości.

Image
Nie trać czasu, zapisz się już dzis!

Jak wygląda badanie?Badanie zaczynamy od dokładnego pomiaru masy ciała i jej składowych. Następnie sprawdzamy pojemność płuc i ich sprawność w spoczynku (jest to bardzo ważne, gdyż uzyskany wynik porównujemy do sposobu oddychania podczas intensywnego wysiłku, a na tej podstawie można stwierdzić zaburzenie oddechu lub problemy oddechowe jak astma).

W dalszej części wykonujemy test na bieżni lub rowerze. Jest to wysiłek z narastającą intensywnością. Na podstawie wyników wyznaczamy VO2max, próg tlenowy i beztlenowy co pozwala nam na dokładne programowanie pracy treningowej. Dodatkowo określamy pojemność płuc i sprawność ich wykorzystania podczas wysiłku, zużycie energii, ilość spalania kwasów tłuszczowych i wiele innych wskaźników.

Badanie nie polega na procentowym określaniu stref treningowych, ale na ich bezpośrednim pomiarze co daje dokładność określonych wyników i przekłada się na skuteczność późniejszej pracy treningowej.

Po każdym badaniu następuje omówienie uzyskanych wyników badań, a niejednokrotnie pojawiają się istotne sugestie dotyczące sposobu przeprowadzania treningu. Bardzo ważna jest również kontrola uzyskanych wyników przy powtórnych badaniach, mamy również możliwość zaobserwowania progresji rozwoju wydolności i wytrzymałości, oraz uzyskiwanych wyników.

Dopasuj swój trening do swoich możliwości.

Jesteś zaciekawiony zadzwoń i zapisz się na trening!

Nasze pozostałe usługi

Fizykoterapia
Terapia manualna i zabiegi relaksacyjne
Pedicure kosmetyczny i medyczny
Sprawdź całą naszą ofertę

Fit Test Family to więcej niż trenig, świadczymy pełny zakres usług w rehabilitacyjnych, podologicznych, treningowych, dietetycznych oraz w zakresie diagnostyki!

Nie trać czasu, zapisz się już dzis!

Jak przygotować się na badanie?

Na badanie należy zabrać swój strój sportowy w tym buty.

Jeśli badanie ma być na rowerze to zabierz swój rower (geometria roweru na jakim robisz test może mieć znaczenie).

Po badaniu możesz skorzystać z prysznica.

1-2 dni przed badaniem warto zrobić treningi mało obciążające, tak aby dać z siebie 100% podczas badania.

Co do jedzenia i picia, warto postępować tak jak przed ciężkim treningiem lub zawodami. Więc jeśli musisz zjeść coś na 2 h przed, to tak zrób.

Badanie z omówieniem wyników trwa około 1h.

Spodobała Ci się nasza oferta?

Nie trać czasu, zapisz się już dzis!

Diagnostyka

Podstawą rozwiązania problemów bulowych, powstania halluxów, odcisków i modzeli stanowi odpowiednia diagnostyka. W Fit Test Family wykonujemy kompleksową ocenę aparatu ruchu w tym komputerowe badania obciążenia stóp. Na tej podstawie możemy dopasować odpowiednie rozwiązanie dla każdej osoby.

Rehabilitacja

Znając wyniki analizy naszego aparatu ruchu, możemy zaproponwoać odpowiednią terapię. W zalężności od potrzeby może być to terapia manualna, masaż relaksacyjny, korekcja postawy ciała, jak również zabieg fizykoterapii jak laser, jonofereza, pole magnetyczne, ultradzwięki. Dodatkowo zapraszamy na msaż czekoladą, peeling całego ciała czy masaż relaksacyjny.

Podologia

Zajmujemy się zarówno kosmetyką stóp, jak i pedicure medycznym. Leczymy wrastające paznokcie, rany cukrzycowe, usuwamy kurzajki, i brodawki, odciski oraz modzele. Masz problem ze stopą, przyjdź na konsultację a my doradzimy jak rozwiązać twój problem!