Badanie stóp i postawy ciała

Czy plecy twojego dziecka rozwijają się prawidłowo? Czy jego kolana ustawiają się prawidłowo? Czy stopa pracuje tak jak powinna? Jeśli masz wątpliwości zobacz jego pozycję w trakcie stania i oceń czy jest prawidłowa, czy kolanka są ustawione prosto, czy stopy nie są koślawe. Jeśli widzisz, że coś jest nie tak lub masz wątpliwości przyjdź do nas, a nasi specjaliści sprawdzą czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo.

Badanie postawy ciała wsparte komputerową analizą! Zobacz co robimy podczas badania.

Image
Nie trać czasu, zapisz się już dzis!

Komputerowa platforma diagnostyczna

 

Na platformie podobarograficznej mamy możliwość przeprowadzenia dwóch badań: statycznego oraz dynamicznego.

Badanie statyczne pozwala nam ocenić wady stóp, rozkład obciążeń między prawą a lewą stopą, wychylenia środka ciężkości.

Natomiast podczas badania dynamicznego oceniamy przetoczenie stóp podczas chodu, ustawienie stóp oraz całych kończyn dolnych.

Do oceny postawy ciała wykorzystujemy podoskop

Naszej analizie wzrokowej podlega całe ciało: ustawienie stóp, kolan, miednicy, kręgosłupa, łopatek, barków oraz głowy. Oceniamy postawę w trzech płaszczyznach.

Image
Image

Podczas badania zeskanujemy twoją stopę!

W badaniu wykorzystujemy skaner 3D. Daje nam to możliwość dokładnego zmierzenia wymiarów twojej stopy. Jest to niezbędny element związany z projektowaniem indywidualnych wkładek, oraz doborze odpowiedniego obuwia. 

Masz pytania? Zadzwoń a my doradzimy!

Czy twoje dziecko siedzi prawidłowo?

Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Obejrzyj nasze zalecenia

Wiele wad postawy bierze się z nieprawidłowego sposobu siedzenia dziecka podczas zabawy. Wystarczy zwrócić uwagę na pozycję dziecka podczas zabawy. Nasze pociechy spędzają wiele godzin na zabawie na podłodze czy oglądając bajki. W tym czasie bardzo często dochodzi do kształtowania błędnych nawyków ruchowych, a następnie do rozwoju wad postawy. 

Dlatego zwróćcie uwagę na to jak wasze pociechy spędzają czas podczas zabawy czy odpoczynku.

Nie trać czasu, zapisz się już dzis!