Rehabilitacja

 

Rehabilitacja

Zapewniamy naszym pacjentom:

  • komfort indywidualnego wykonania zabiegów, wyłącznie pacjent – terapeuta;
  • kompleksowość oraz wysoką jakość świadczonych usług;
  • gabinet wyposażony w nowy sprzęt fizjoterapeutyczny oraz łazienkę z prysznicem;
  • wizyty umówione na godzinę, ponieważ szanujemy czas naszych pacjentów.

Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, w którym działamy na rzecz poprawy aktywności fizycznej pacjenta. Głównym jej celem jest przywrócenie, utrzymanie i rozwijanie zdolności ruchowej umożliwiającej normalne funkcjonowanie w życiu społecznym. W naszym gabinecie oferujemy metody terapeutyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

W ramach zabiegów fizjoterapii (rehabilitacji ruchowej) proponujemy: fizykoterapię, masaż i kinezyterapię miejscową.

Fizykoterapia – zabieg fizjoterapeutyczny polegający na oddziaływaniu różnymi bodźcami fizycznymi wytworzonymi przez specjalne urządzenia (wytwarzające promieniowanie laserowe; prądy – małej, średniej i wielkiej częstotliwości; ultradźwięki, niską temperaturę, pole elektromagnetyczne). Celem zabiegów jest działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, stymulujące i tonizujące. Fizykoterapia reguluje zaburzenia układu nerwowego, poprawia ukrwienie tkanek.

Masaż – zabieg fizjoterapeutyczny polegający na mechanicznym odkształcaniu tkanek. Celem zabiegu jest złagodzenie objawów bólowych, zlikwidowanie wszelkiego rodzaju obrzęków, usprawnienie funkcjonowania układu limfatycznego i krwionośnego, przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi.

Kinezyterapia miejscowa – zabieg fizjoterapeutyczny oparty na gimnastyce leczniczej. Celem ćwiczeń ruchowych jest usunięcie schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu.

 

Zapraszamy! Przyjdź i sprawdź!
Umów się na wizytę przez telefon +48 534 036 313 lub online www.rejestracja